Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Czy warto kupić TV z Androidem?Warto kupić telewizor z Android TV lub Google TV. Koniec. A tak na poważnie, warto. A dlaczego warto kupić telewizor z Android TV? Zapraszam

Android TV – co powinieneś wiedzieć

Android TV gości na naszych telewizorach już od kilku lat, przeszedł naprawdę sporo zmian, aby stać się tym, czym jest teraz, a przede wszystkim, aby działać jak trzeba. Dla niewtajemniczonych polecam poczytać sobie, z jakimi problemami kiedyś firma SONY walczyła, wypuszczając telewizory z AndroidTV. To jednak przeszłość.

Dziś mamy AndroidTV 10… 11… a w zasadzie to chyba 12. Nie zapominajmy, że Chromecast ma Google TV, ale to, to samo tylko pod inną nazwą. Więc skupmy się na kluczowym pytaniu: czy warto kupić telewizor z Android TV.

I tak i nie. Wszystko, co przemawia za zakupem telewizora z Android TV to korzyści płynące z systemu Android, dostępu do Google Play Store i wbudowanych funkcjach jak Chromecast. Jeśli spojrzeć na to z perspektywy telewizorów Philips, to Ambilight działający z YouTube czy KODI rządzi.

Sprawdź także Google Chromecast 4.0:

A wszystko to, co przemawia za tym, że nie warto kupować telewizora z Android TV to to, co oferuje konkurencja. A oferuje to np. LG i Samsung wraz z matrycami OLED, QLED, itd.. Matryce, czyli jakość obrazu i dopracowane systemy WebOS i Tizen oraz fakt, że jeśli bardzo Wam zależy na AndroidTV, to możecie dokupić, np. przystawkę z AndroidTV jak np. Google Chromecast 4.0 z Google TV. Możecie też dokupić konsolę XBOX z marketem aplikacji.

Co jest lepsze, smart TV czy Android TV?

SmartTV w ocenie wielu użytkowników po prostu działają szybciej i są łatwiejsze w obsłudze. Jest w tym trochę prawdy, ale zapewne opinia ta wynika tylko z faktu, że kiedy weźmiemy najtańszy telewizor z AndroidTV i zainstalujemy na nim 10 aplikacji, to po prostu staję się on wolny. Jeśli jednak mierzymy w półkę średnich modeli lub wyższych, to problem ten w zasadzie nie istnieje. Chociaż trzeba brać poprawkę na to, że do dziś producenci nie gonią tak za mocą obliczeniową w telewizorach, jak w telefonach.

SmartTV ma zdecydowanie bardziej ograniczoną pulę aplikacji, które deweloperzy muszą tworzyć dla systemów zamkniętych, podczas gdy AndroidTV oferuje Google Play Store i tworzenie aplikacji jest naprawdę proste, a samych aplikacji są tysiące (w tym gier i systemów do rozgrywki w chmurze jak Google Stadia).

Android TV umiera?

Absolutnie nie. Kilka lat temu owszem, wiele osób nie wierzyło w to, że Android TV wyjdzie na prostą i stanie się tak popularny, ale dziś Google już nie tylko oferuje ten system na kilku dużych markach, jak SONY, PHILIPS, TCL, Panasonic, SHARP, Xiaomi, ale też wchodzi z Google TV na Chromecast.

Android TV także obecny jest na wszelkiego rodzaju przystawkach do telewizora, działających za pomocą HDMI. I co ważne, o czym wspomniałem na początku, Android TV wciąż aktualizuje się.

Podsumowanie

Smart TV ma wbudowane aplikacje do strumieniowego przesyłania filmów, takie jak Amazon Prime Video, Hotstar, Netflix i wiele innych. Obsługuje inne aplikacje do wykonywania różnych czynności, takich jak gry.

Z drugiej strony, Android posiada system operacyjny Android. Ponieważ Google jest właścicielem Androida, możesz instalować aplikacje i gry za pośrednictwem sklepu Google Play. Posiada również Asystenta Google, za pomocą którego możesz poinstruować telewizor, aby wykonał dowolną akcję. Możesz go również używać do łączenia się z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu.

Pozostałe funkcje, takie jak transmisja na żywo, chmura domowa, technologie Chromecast i przesyłanie strumieniowe na żywo, są współdzielone przez urządzenia Smart TV i Android TV.

Kup telewizor z Android TV jeśli zależy Ci na dostępie do Google Play Store i chcesz mieć jak najmniej urządzeń w domu. Jeśli jednak zwróciłeś uwagę na matrycę, np. w LG czy Samsung, to jest to mocny argument aby kupić telewizor tych producentów, a później rozszerzyć go, np. o Google Chromecast 4.0 a już niebawem także Google Chromecast 5.0.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz