Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Telewizor z Androidem 2021 – czy warto?Kilka lat temu nie napisałbym jeszcze tak odważnie o tym, że Android TV dziś to mokry sen wielu wielu właścicieli telewizorów. Niesamowity rozwój systemów VOD i oferty w Polsce, dostępność coraz nowszych gier i aplikacji Google, a także nowość – cloud gaming to dziś trzy mocne argumenty za tym aby bardzo poważnie rozważyć zakup telewizora z Andoid TV.

Czemu rozważyć a nie po prostu wybrać telewizor z Android TV i kupić go? Dlatego, że  Android TV a niebawem Google TV to system, który możesz mieć na każdym telewizorze. Zrobisz to za sprawą przystawki do telewizora, tzw. Android Box, którzy korzystając z połączenia HDMI-CEC praktycznie niezauważalnie połączy się z Twoim telewizorem.

Oczywiście przystawka Android Box to nie to samo co Android w telewizorze, ale przy obecnej technologii warto o tym pamiętać, gdyż może okazać się, że bardziej od samego Android TV w telewizorze będziesz wolał np. wybór określonego modelu telewizora czy matrycy, jak np. świetne telewizory Samsung czy LG. I będę to powtarzał stale, dlatego że tak jak bardzo lubię i cenię komfort polegający na ograniczaniu liczby sprzętów w domu, to wiem, że wiele osób nie chce z jakiś powodów korzystać z oferty SONY czy TCL oraz Philips. Chociaż nie ukrywajmy, XH90 obsługujący HDMI 2.1 w cenie 5,500 zł za 65 cali z aktywnym HDR? Philips ze swoim systemem Ambilight reagującym na dowolne źródło obrazu w tym materiał z anteny telewizyjnej. Netflix z Ambilight czy podłączona konsola – znakomita zabawa.

Telewizor z Android TV – dlaczego tak?

3 powody dla których Android TV powinien znaleźć się w Twoim telewizorze w 2021 roku:

  • stały rozwój Android TV i dostępność niezliczonej liczy aplikacji VOD oferujących dostęp do największych baz filmów i seriali po polsku w tym także możliwość obsługi odtwarzacza KODI, pełne wykorzystanie potencjału telewizora bez dodatkowych urządzeń zewnętrznych, integracja z Ambilight,
  • ponownie dostępność gier i aplikacji pozwalająca stworzyć domowe centrum multimedialne bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń, np. konsol i komputerów. Android TV, Google TV to nadal telewizor z Android. Dodatkowo telewizor z Android oferuje obsługę wbudowanego chromecasta co otwiera dodatkową drogę do strumieniowania ekranu komputera czy telefonu wprost na telewizor oferując możliwość wyświetlania treści z tysięcy aplikacji.

Telewizor z Android TV – dlaczego nie?

3 powody dla których nie musisz kupować telewizora z Androidem w 2021 roku:

  • Możesz kupić dowolny telewizor Smart TV lub nawet wyświetlacz typu monitor lub telewizor starszego typu, a następnie korzystając z wolnego portu HDMI podłączyć jeden z wielu Android Box np. popularny Xiaomi Mi Box S czy zbliżający się wielkimi krokami Chromecast 4.0 z Google TV,
  • możesz kupić dowolny telewizor Smart TV i cieszyć się dostępem do dziesiątek aplikacji VOD które są możliwe do zainstalowania na większości modeli. Skorzystaj z tej opcji jeśli nie interesuje Cię nic więcej poza oglądaniem filmów i seriali z płyt lub usług VOD i telewizji,
  • nadal możesz podłączyć kablem HDMI np. telewizor do komputera PC lub laptopa i wyświetlać na nim dowolne treści bez konieczności kupowania telewizora Smart TV lub telewizora z Androidem. Jak zrobić z telewizora lub monitora Smart TV?

Trudno znaleźć powód dla którego w ogóle wybór Android TV byłby zły. Jednym z nich jest powielany cały czas problem z prędkością działania, to prawda, im więcej instalujemy aplikacji tym system działa ciężej. O ile nie jesteśmy fanami instalowania setek aplikacji, to prawdopodobnie problem ten nie będzie nas dotyczył, ale faktycznie Android TV w telewizorach a tym samym procesor i pamięć jaką implementują producenci telewizorów cały czas pozostawiają pewien niedosyt.

Czemu nie chcemy Android TV w telewizorze?

Argumenty przeciw zakupowi telewizora z Android TV zwykle wynikają też z ograniczeń sprzętowych. Wiele osób docenia ofertą takich firm jak Panasonic, LG oraz Samsung, które mają w swojej oferuje bardzo dużo udanych modeli. Na ten moment Android TV znajdziesz głównie w telewizorach SONY, TCL oraz Philips, który to dodatkowo oferuje system Ambilight i Philips Hue (swoją drogą znakomity).

Na horyzoncie widać także dziesiątki tzw. Android Box czyli przystawka do telewizora oparta w 99% na Android TV. To znakomite rozwiązanie a biorąc pod uwagę obsługę HDMI-CEC, praktycznie w ogóle nie odczujemy, że jest to urządzenie zewnętrzne. Ponadto przystawki takie jak Nvidia Shield oferują naprawdę znakomite parametry techniczne. Powinieneś zainteresować się także urządzeniem Chromecast 4.0 z Google TV, które będzie niebawem dostępne na naszym rynku a które zapowiada się prawdziwym hitem od Google podobnie jak Xiaomi Mi Box S 4K który do dziś cieszy się dużym zainteresowaniem i wysoką sprzedażą.

Telewizor z przeglądarką internetową

Chociaż wybierając dziś dowolny telewizor Smart TV możesz uzyskać dostęp do przeglądarki internetowej, nie zawsze będzie ona tak wygodna w obsłudze jak przeglądarka z telefonu lub komputera.

Android TV także oferuje dostęp do przeglądarki internetowej – nie jednej. Możesz nadal zainstalować Google Chrome na Android TV chociaż jej obsługa nie jest już tak intuicyjna jak kilka lat temu. Google wycofało się z pomysłu, ale nadal możesz instalować jedną z dziesiątek przeglądarek internetowych na Android TV. Telewizor z przeglądarką internetową jest więc takim standardem, ale łatwiej jest korzystać z telefonu lub tabletu i np. przesyłać ekran na ekran telewizora.

Tags: , , , ,

434 comments

Dodaj komentarz