Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Netflix – nowe plany subskrypcji w 2020 rokuWyłącz aplikacje w Android TV

W chwili publikowania tego artykułu Netflix jest w trakcie testowania nowych planów subskrypcji. Oferta, jak nie trudno jest domyślić się, skierowana jest przede wszystkim do użytkowników mobilnych – pozwoli, w teorii, zmniejszyć koszty abonamentu.

Edit: oferta nie jest już dostępna na stronie Netflix (czerwiec 2020), a to oznacza, że obecnie Netflix oferowany jest w trzech abonamentach: Basic, Standard i Premium.

Odbiorcy mobilni w ostatnich latach to zdecydowana większość użytkowników Internetu. Nie tylko dzwonimy i komunikujemy się za pomocą telefonów ale także gramy, kupujemy i oglądamy filmy, seriale oraz słuchamy muzyki. Netflix do tej pory dostępny był w ramach trzech płatnych subskrypcji (w tym obejmowały one okres testowy). Plany te zdaniem wielu nie były idealne – albo cena, albo jakość. Z drugiej strony oferta bezkarnie pozwalała na używanie jednego konta przez kilku użytkowników lub całą rodzinę.

Na ilu urządzeniach jednocześnie mogę oglądać Netflix?

Skoro więc przybyło użytkowników mobilnych, Netflix postanowił przygotować dla nich także dodatkową ofertę. W chwili obecnej jest to oferta testowa – nowy cennik Netflix 2020. W dalszym ciągu istnieje możliwość skorzystania z poprzedniej oferty lub obu jednocześnie.

Cennik Netflix 2020 – nowe plany

Netflix posiada różne plany abonamentowe:

 • Podstawowy 1 ekran, jakość SD.
 • Standard 2 ekrany jednocześnie, dostępna jakość HD.
 • Premium 4 ekrany jednocześnie, dostępna jakość HD i Ultra HD.

W okresie testowania nowych planów masz możliwość zarejestrowania:

 • Mobilny, 1 ekran, jakość SD (urządzenia mobilne)
 • Mobilny Plus, 2 ekrany jednocześnie, dostępna jakość HD (urządzenia mobilne i komputery)
 • Premium 4 ekrany jednocześnie, dostępna jakość HD i Ultra HD (wszystkie urządzenia w tym telewizory).

Wszystkie pakiety Netflix w oficjalnej dystrybucji przez serwis WWW kosztują odpowiednio:

 • Netflix Mobile 24 zł miesięcznie
 • Podstawowy 34 zł miesięcznie
 • Mobile Plus 38 zł 
 • Standard 43 zł za miesiąc
 • Premium 52 zł

Czy nowa oferta Netflix wnosi coś nowego?

Tak. Netflix chce wyjść na przeciw użytkownikom mobilnym, którzy wręcz oczekują tańszego planu – no bo tak naprawdę i tak nie wykorzystują w pełni jakości Ultra HD na telefonach, a dodatkowo niekoniecznie chcą dzielić się planem z innymi.

Pakiet Mobilny i Mobilny Plus ma być odpowiedzią na ich potrzeby. I jest, o ile 10 zł  dla pakietu Mobile miesięcznie zrobi nam różnicę oraz o ile faktycznie chcemy oglądać Netflixa na telefonie.

Dlaczego o tym wspominam. Pakiet Mobilny przewiduje dostępność Netflix tylko w aplikacji na telefon lub tablet. Mobilny Plus dodatkowo umożliwia oglądanie na komputerze. Jeśli jednak chcielibyśmy np. skorzystać z Chromecast lub aplikacji Netflix na Android TV to musimy mieć pakiet Premium.

Można pomyśleć, że Netflix myśli strategicznie – to prawda. Wymusza zakup Premium aby oglądać na telewizorze, ale jednocześnie idzie do przodu – ile można oglądać tanie SD na 4K. To normalne, tak samo jak dostawcy Internetu nie oferują pakietów pt. „Ja tylko Gadu-Gadu”

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz