Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Kiedy premiera GTA 6?Fani serii GTA nie mogą już od dłuższego czasu doczekać się nowej części Wielkiej Kradzieży Samochodów czyli 6 części GTA. Kiedy spodziewać się premiery? Wiele źródeł twierdzi że premiera GTA 6 będzie miała miejsce jeszcze w tym roku, tak przynajmniej można wyliczyć na podstawie premier poprzednich odsłon, a przecież GTA 5 pojawiło się na sklepowych półkach dokładnie 7 lat temu.

Trzeba pamiętać że w między czasie RockStar pracowało nad Red Ded Redemption 2 co pochłonęło sporo czasu ale też otworzyło nowe możliwości i mechanizmy do użycia w przyszłych odsłonach GTA. Nie ukrywajmy, gracze liczą na coś spektakularnego technicznie ale jednocześnie firma chce na tym zarabiać.

O GTA 6 na ten moment nie wiadomo nic – ani co się zmieni, ani kto będzie bohaterem, ani na jakim sprzęcie pogramy w GTA ani też w ogóle czy GTA będzie dalej utrzymywane w tym samym modelu gry. A jednocześnie w sieci krąży sporo przecieków, na ile wiarygodnych, trudno powiedzieć.  RockStar wpadł bowiem na żyłę złota, którą od dłuższego czasu intensywnie rozwija i aktualizuje, mowa oczywiście o GTA Online. Widać, że to bardzo podoba się wszystkim.

Czy GTA Online zastąpiło serię GTA i jej tryb fabularny?

Nie. To przecież zupełnie inny rodzaj rozgrywki ale ma ten sam fundament – ogromne miasto i możliwości jakie stworzyło RockStar dla swoich graczy. Nie bez powodu jednak wspominam o GTA Online.

Nowe GTA nie było by więc jedynie kolejną gierką do przejścia (tryb fabularny) ale także powinno stanowić nowy silnik (bazę) pod kolejne rodzaje rozgrywek, np. multiplayer, online. Okazuje się bowiem, że bardzo realnym scenariuszem będzie połączenie trybu fabularnego z mechanizmem gry online. Istnieje bowiem bardzo możliwy scenariusz w którym zobaczymy GTA 6, a z biegiem czasu będziemy otrzymywali kolejne dodatki, rozszerzenia, mapy, misje. Tryb fabularny zostanie połączony z trybem multiplayer, a to otworzy nam drogę do przechodzenia gry z innymi graczami. Jest to to tyle realne, że w ostatnich latach rozgrywka online przybrała zupełnie nowy wymiar, a GTA Online po prostu bije rekordy.

Kiedy spodziewać się premiery GTA 6?

W 2013 roku była premiera nowej generacji konsoli XBOX, ale to też był czas premiery nowego PS. Wszystko wskazuje na to że jeszcze w tym roku zobaczymy kolejną generację konsol XBOX oraz PS5. Opóźnienie w premierze Cyberpank 2077 podobno nie wynika z premiery sprzętu, ale wiele osób snuje na ten temat spekulacje. Idąc tropem linii czasu oraz np. związku z premierą sprzętową, pokazanie się GTA 6 to kwestia czasu.

W teorii, powinno nastąpić to w tym roku, 2020, w praktyce, szacuje się 2021 oraz wydanie w 2022. Czas biegnie szybko a możliwości jakie otwiera nowa seria dadzą zabawę na kolejne kilka lat.

Chcesz przeczytać ciekawostki nt. GTA 6 zajrzyj tutaj.

Tags: ,

Dodaj komentarz