Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Czy Xbox Live jest bezpłatny?Xbox Live jest bezpłatny. Zawiera w sobie funkcje które wcześniej były znane jako Xbox Live Silver, co odróżniało go od Xbox Live Gold czyli płatnej subskrypcji. Zmiana nazwy miała głównie na celu ułatwić komunikację, a zarazem wykluczyć niepotrzebne określenie na coś, co z założenia było podstawą działania usługi i nigdy nie było płatne.

W ten sposób jako podstawowe usługi Microsoft dla konsol Xbox i dla graczy wyszczególniamy bezpłatne członkostwo Xbox Live oraz płatne Xbox Live Gold.

Czy Xbox Live jest bezpłatny?

Xbox Live samw sobie jest usługą bezpłatną a polega ona na utworzeniu konta użytkownika celem uzyskania dostępu do sieci Microsoft dla graczy Xbox. Jest to analogiczne z utworzeniem konta, np. na Facebooku aby mieć dostęp do społeczności. Xbox Live to jednocześnie nazwa usługi tj. dostęp do sieci Microsoft dedykowanej konsolom Xbox i całej infrastrukturze sieciowej, a także potoczna nazwa typu konta jakie zakładasz.

Stanowi fundament korzystania z konsoli Xbox aby uzyskać m.in. dostęp do postępów w grze, możliwość pobierania wersji demonstracyjnych czy dostępu do sklepu Microsoft Store celem zakupu gier i zarządzania nimi.

  • Twoje konto Xbox Live to to samo co konto Microsoft, więc musisz zapamiętać tylko jeden login, który użyjesz do logowania w środowisku tej firmy. Najprostszą metodą założenia konta Microsoft a więc i konta oraz dostępu do usługi Xbox Live jest np. rejestracja i utworzenie poczty Outlook.com

Kolejnym krokiem do zwiększenia atrakcyjności rozgrywki jest Xbox Live Gold czyli płatne członkostwo. Rozszerza ono podstawowe konto gracza o możliwość prowadzenia rozgrywki online, tj. multiplayer, wieloosobowa gra w Internecie.

Jeśli jesteś subskrybentem Xbox Live Gold dodatkowo otrzymujesz ofertę Deals with Gold oraz Games with Gold zapewniające ekskluzywne wersje demonstracyjne gier i wyprzedaże tylko dla członków. W sklepie Microsoft znajdziesz zniżki nawet do 75 procent na wybrane gry, dodatki i inne przedmioty na Xbox 360 i Xbox One.

Tags: , ,

Dodaj komentarz