Czy opłaca się kupować Xbox All Access z konsolą Xbox Series?

 • przez

Dzięki usłudze czy też ofercie Xbox All Access możesz zostać właścicielem konsoli wraz z 24 miesięczną subskrypcją Xbox Game Pass Ultimate opłacając ją w stałych miesięcznych ratach. Usługa jest dosyć popularna na świecie, ale do Polski zawitała pierwszy raz w październiku 2020 roku.

Xbox All Acces oferuje możliwość zakupu w modelu subskrypcji konsol:

 • Xbox One S (dostępna)
 • Xbox Series S (po premierze)
 • Xbox Series X (po premierze)

Subskrypcja 24 miesiące Xbox Game Pass Ultimate obejmuje:

 • Xbox Live Gold,
 • Xbox Game Pass na konsolę,
 • Xbox Game Pass na PC
 • zniżki i oferty na darmowe gry Games with Gold, Deals with Gold,
 • ofertę gier EA Access (EA Play) (w trakcie wdrażania).

W odróżnieniu od systemu typowych rat 0 % oferowanych w marketach, Microsoft Xbox All Access to usługa która jest generalnie świadczona przez Microsoft, chociaż za jej obsługę odpowiada lokalny przedstawiciel, w przypadku Polski sklep Media Expert. All Access to połączona usługa ratalna na konsolę oraz subskrypcję.

Jeśli zdecydujesz się na All Access, bierzesz konsolę Xbox + Game Pass Ultimate na raty i przez kolejne 24 miesiące opłacasz ten abonament.

W poniższym artykule przeliczyłem wiele wariantów zakupu konsol i abonamentu Game Pass Ultimate, wg. promocji i cen standardowych w Polsce. Tak naprawdę dziś, gdy konsola Xbox Series nie jest jeszcze dostępna w oficjalnej sprzedaży, już zakup All Access wydaje się niekorzystny cenowo, a stan ten będzie pogłębiał się w miarę pojawiania się kolejnych promocji na konsole nowej generacji. All Access to znakomity model dostępu do usługi: konsoli i subskrypcji, ale jego wybór nie będzie nigdy uzasadniony ceną, co wygodą opłacania miesięcznego zobowiązania.

Sprawdź cenę i dostępność konsoli Xbox Series S oraz X:

Jak kupić konsole Xbox One, Xbox Series w All Access?

Możesz kupić konsolę Xbox za gotówkę lub na raty z marketu, a do tego osobno opłacać abonament Xbox Game Pass Ultimate. Jeśli zdecydujesz się na taki model korzystania z usługi, łatwo będziesz mógł zrezygnować z Game Pass w miesiącach kiedy nie będziesz chciał z niego korzystać. Jeśli kupiłeś konsolę za gotówkę, jest Twoja od razu. Jeśli kupiłeś konsolę na raty, spłacasz tylko raty za konsolę.

Jeśli zdecydujesz się na Xbox All Access, bierzesz konsolę + Game Pass Ultimate na raty i przez kolejne 24 miesiące opłacasz jeden abonament. Nie możesz zrezygnować wcześniej, ale po spłaceniu subskrypcji, jesteś właścicielem konsoli, tak jakbyś kupił ją za gotówkę lub na raty i spłacił je.

Ten sam model działa dla konsoli Xbox One, Xbox Series, a różnica polega wyłącznie na cenie.

Za obsługę subskrypcji Xbox All Access odpowiada w Polsce Media Expert i to tu należy szukać oferty na ich stronie sklepu. Ceny pochodzą bezpośrednio z ich sklepu, a co do subskrypcji Game Pass Ultimate, korzystam z Ceneo.

Ile kosztuje All Access na konsole Xbox One i Xbox Series?

Cena abonamentu All Access uzależniona jest wyłącznie od modeli konsoli:

 • Xbox One S + Game Pass Ultimate = 99 zł miesięcznie
 • Xbox Series S + Game Pass Ultimate = 109 zł miesięcznie
 • Xbox Series X + Game Pass Ultimate = 145 zł miesięcznie

Cenę należy pomnożyć przez 24 miesiące trwania subskrypcji All Access, przy czym pamiętaj, że nie ponosisz przy tym żadnych dodatkowych kosztów, za wyjątkiem zakupu gier na własną rękę (z poza oferty Game Pass).

 • Xbox One S + Game Pass Ultimate = 2376 zł za 24 miesiące
 • Xbox Series S + Game Pass Ultimate = 2616 za 24 miesiące
 • Xbox Series X + Game Pass Ultimate = 3480 zł za 24 miesiące

Różnica w cenie może ewentualnie wynikać z kosztów dostawy, jeśli takowe pojawią się podczas składania zamówienia w sklepie Media Expert. Tego jednak nie liczę bo nie ma to znaczenia dla ogółu oferty.

Czy zakup konsoli Xbox w All Access opłaca się?

I to jest bardzo ważne pytanie. Jedni uważają że opłaca się, inni że nie, głównym powodem uznania All Access jako nieopłacalny jest fakt, że wiele osób przelicza wartość konsoli i Game Pass przez pryzmat dostępnych czasowo promocji. Jeśli więc uda Ci się kupić w okazyjnej cenie konsolę i w jeszcze lepszej dostęp Game Pass Ultimate (np. oferty z początku roku gdy za 350 zł można było aktywować 2 albo 3 lata GPU) to faktycznie taka oferta nie jest korzystna. Ale jeśli przeliczymy to wg. obowiązujących cen, okazuje się ze All Access jest korzystny bo:

 • działa jak raty 0% a więc nie tracimy nic na nim,
 • jest atrakcyjny dla osób które nie mogą jednorazowo wydać pieniędzy na zakup konsoli i opłacenia drogiego abonamentu Game Pass Ultimate,
 • oferuje wygodne płatności co miesiąc, a nie jednorazowo co kilka miesięcy lub na starcie całą kwotę,
 • jest wygodny w opłacaniu.

Sprawdźmy więc ile to kosztuje. Oto ceny All Access w Media Expert:

 • Xbox One S + Game Pass Ultimate = 2376 zł za 24 miesiące
 • Xbox Series S + Game Pass Ultimate = 2616 za 24 miesiące
 • Xbox Series X + Game Pass Ultimate = 3480 zł za 24 miesiące

Przy czym cena nowych konsol wynosi:

Pomijam tu oferty Allegro oraz oferty używanych konsol i wyprzedaży stacjonarnych. Xbox One S Digital Edition można kupić i za 700 zł.

Poniżej znajdziesz informacje o subskrypcji Game Pass Ultimate, tj. cena Xbox Ultimate oraz promocja Ultimate. Poniżej wskazałem najniższe ceny Ceneo, ale nie wykluczam, że ceny na rynku mogą być jeszcze lepsze, np. zakupy w zagranicznych sklepach z użyciem VPN.

 • na 1 miesiąc – cena od 45 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com
 • na 3 miesiące – cena od 107 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com
 • na 6 miesięcy – cena od 185 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com

Czas na sprawdzenie czy Xbox All Access to dobra okazja. Tutaj muszę wyniki testu podzielić na dwa, a więc obliczenia na podstawie dobrych promocji i okazji jakie są w tej chwili dostępne na rynku oraz drugi wynik, a więc zakupy w oficjalnej (nazwijmy to bardziej przyjaznej Kowalskiemu) dystrybucji, np. w sklepie RTV.

 • Xbox One S + Game Pass Ultimate na 24 miesiące w najniższych cenach wg. Ceneo to 1350 zł konsola + 4x 185 zł Game Pass = 2090 zł co daje nam 286 zł oszczędności (zakup samodzielny) lub 286 zł straty (jeśli weźmiemy All Access).
 • Xbox Series S + Game Pass Ultimate na 24 miesiące w najniższych cenach wg. Ceneo to 1350 zł konsola + 4×185 zł Game Pass = 2090 zł co daje nam 526 zł oszczędności (zakup samodzielny) lub 526 zł straty (jeśli weźmiemy All Access).
 • Xbox Series X + Game Pass Ultimate na 24 miesiące w najniśzej cenie wg. Ceneo to 2250 zł + 4 x 185 zł Game Pass = 2990 zł co daje nam 490 zł oszczędności (zakup samodzielny) lub 490 zł straty (jeśli weźmiemy All Access).

Cena ta może ulec zmianie jeśli weźmiemy pod uwagę promocje na konsole (z pewnością będą się pojawiały i można by próbować ugrać tu około 50-150 zł) oraz promocje na Game Pass Ultimate (trudno mówić o dolnej granicy bo co chwilę pojawiają się okazje jak ta z Pepper.pl, które umożliwiają zakup GPU na 36 miesięcy w cenie około 400 zł co faje nam już teraz wartość: konsole Xbox Series X 2250 zl + GPU za 400 zł = 2650 zł i 830 zł oszczędności względem All Access. Wystarczy założyć nowe konto Xbox Live.

To było pierwsze obliczenie, teraz drugie czyli oferta typowa dla sklepów RTV, np. na podstawie ceny z popularnych marketów jak Media Expert, X-Kom, OleOle, Euro, itp. Tutaj Ceny Game Pass Ultimate są nieco inne:

 • Xbox Game Pass Ultimate na 1 miesiąc – cena od 54 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
 • Xbox Game Pass Ultimate na 3 miesiące – cena od 145 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
 • Xbox Game Pass Ultimate na 6 miesięcy – cena od 245 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo

I jeśli porównać to do All Access, daje nam to odpowiednio ceny konsol:

Cennik All Access dla przypomnienia + różnica w cenie:

 • Xbox One S + Game Pass Ultimate = 2376 zł za 24 miesiące (drożej o 46 zł)
 • Xbox Series S + Game Pass Ultimate = 2616 za 24 miesiące (drożej o 286 zł)
 • Xbox Series X + Game Pass Ultimate = 3480 zł za 24 miesiące (drożej o 250 zł)

All Access ma jedną zaletę – rozliczenie co miesiąc

Jeśli chcemy aby powyższe obliczenia nabrały  większego sensu, należy uwzględnić jeden ważny szczegół: decydując się na All Access dokonujemy płatności każdego miesiąca. A więc nie możemy tutaj porównywać oferty j/w cena konsoli + 4 x 6 miesięcy Game Pass Ultimate gdyż to wymaga opłacenia GPU na 6 miesięcy z góry 4 razy w trakcie trwania umowy. Powinniśmy więc porównać ofertę do ceny abonamentu za 1 miesiąc, tj. 24 miesiące x 45 (najtańsza) lub 54 zł (typowa oferta w Polsce).

W tym momencie okazuje się, że All Access wychodzi bardzo korzystnie:

 • Xbox One S + Game Pass Ultimate = 2376 zł czyli taniej o 270 zł 
 • Xbox Series S + Game Pass Ultimate = 2616 czyli drożej o 30 zł 
 • Xbox Series X + Game Pass Ultimate = 3480 zł czyli taniej o 66 zł.

Ceny te niestety ulegną zmianie, jeśli policzymy nie 24 x 54 zł a np. 24 x 45 zł (czyli najniższa cena Game Pass Ultimate wg. Ceneo). Należy więc od zaoszczędzonej kwoty odjąć jeszcze różnicę w cenie 24 x 9 zł = 216 zł)

 • Xbox One S + Game Pass Ultimate = 2376 zł / taniej 270 zł – 216 zł = nadal All Access wychodzi taniej o 54 zł 
 • Xbox Series S + Game Pass Ultimate = 2616 zł / drożej o 30 zł – 216 = All Access wychodzi drożej o 246 zł 
 • Xbox Series X + Game Pass Ultimate = 3480 zł / taniej o  66 zł – 216 = All Access wychodzi ostatecznie drożej o 150 zł 

Xbox Alla Access – czy to się opłaca? Podsumowanie

Czy Xbox All Access to dobra okazja ? Tak, to dobra okazja  jeśli weźmiemy pod uwagę kilka czynników warunkujących ją, a więc możliwość zakupu konsoli na raty oraz jednorazowa płatność każdego miesiąca za konsolę (rata) oraz subskrypcję. Wygodne rozwiązanie nie wymagające od nas wyłożenia od razu większej kwoty. Jeśli będziemy w ten sposób myśleli o Xbox All Access traktując to jako wygodną formę rozliczenia oraz nie będziemy kierowali się wyłącznie oszczędnościami, a wygodą opłaty i dostępnością produktu (raty zamiast wyłożenia gotówki) to All Access nie wypada tragicznie cenowo.

Wystarczy jednak kupić Game Pass Ultimate korzystniej np. z oferty zagranicznych sklepów (które wysyłają cyfrowe kody oraz przyjmują różne systemy płatności obsługiwanych w PL) to okazuje się że All Access przestaje być opłacalny a różnice sięgają nawet 800 zł w skali 24 miesięcy. Weź także pod uwagę, że powyższe wyliczenia powstały w momencie, gdy konsola Xbox Series dopiero wchodzi na rynek a promocje na nią będą stopniowo gościły w kolejnych marketach. Każde obniżenie ceny konsoli, w tym jej dostępność np. w systemie rat 0% powoduje, że All Access zaczyna stawać się rozwiązaniem bardzo niekorzystnym finansowo, zwłaszcza w dobie pandemii.

Opierając się na surowych cenach z Ceneo.pl udało nam się zaoszczędzić nie więcej jak 50-60 zł w przypadku konsoli nowej generacji (Xbox Series X)  i w jednym przypadku około 270 zł dla konsoli poprzedniej generacji (Xbox One). Oszczędności wynikające z samodzielnego zakupu konsoli i osobno Game Pass Ultimate potrafiły sięgnąć 200-300 zł, a nawet 800 zł.

Ważne jest też to że All Access zobowiązuje nas do 24 miesięcy subskrypcji Ultimate, a więc zawieramy zobowiązanie na sprzęt i usługę oraz na samą usługę, której od tak nie przerwiemy (np. na wakacje). Plusem jest to że Game Pass Ultimate jest na tyle atrakcyjny, że nawet odsuwając konsolę, nadal możemy korzystać z usługi na telefonie, na komputerze PC czy na telewizorze z Android TV (xCloud).

Dodaj komentarz