Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Czy można wysłać anonimową wiadomość e-mail?Odpowiedź na pytanie czy można wysłać anonimową wiadomość e-mail jest równie skomplikowana jak to, czy korzystanie z VPN zapewnia nam 100% prywatności a zarazem anonimowości. Anonimowość w sieci to dziś pojęcie względne, tak samo jak prywatność. Często oczekujemy ich nie tam gdzie trzeba, a zarazem walczymy o nią, podając na lewo i prawo numery telefonów, maile aby tylko pozyskać kody rabatowe. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia przebywając w poczekalni punktu usługowego oraz w kolejce do lekarza usłyszałem 4 numery pesel i 6 numerów telefonów wraz z nazwiskiem.

VPN lekarstwem na brak prywatności

Korzystanie z VPN z założenia dostarcza nam ochrony prywatności. Dużo zależy jednak od tego z jakiego usługodawcy skorzystasz a zarazem, z jakich serwerów skorzysta on sam. No i kto jest dostawcą Internetu w Twoim domu oraz czy nie masz zainstalowanego oprogramowania szpiegującego.

W jednym z artykułów (i filmów na YouTube) pokazywałem działanie NordVPN. To płatny VPN, ale oferujący w ramach jeden licencji obsługę wielu urządzeń. Finalnie okazuje się on dosyć tani, ale nie da użytkownika z jednym urządzeniem. NordVPN spośród wielu znanych i docenianych usług VPN jako jeden z nielicznych oferuje mocne i szybkie serwery, bezpieczne, sprawdzone i w 99% zapewniające prywatność a więc nie logujące aktywności.

Ale czy tak jest nikt nie może dać nam 100% pewności, dlatego na 99% korzystanie z NordVPN jest świetnym pomysłem. Ale czy ochrona prywatności to to samo co anonimowość? W teorii tak, bo prywatnością jest nie tylko nie informowanie nikogo co robię ale też z jakiej lokalizacji to robię. A więc w teorii jest to działanie anonimowe. Jednak czy wysłanie wiadomości e-mail może być anonimowe? Nie, jeśli jesteś właścicielem hostingu i domeny na których utworzyłeś konto e-mail. Nie jeśli założyłeś skrzynkę e-mail w Onet Poczta czy WP Poczta i nazwałeś adres: jan.kowalski@.

Na pewno masz powód by być anonimowym

Istnieje wiele uzasadnionych powodów, aby wysłać anonimowy e-mail. Skoro trafiłeś na ten artykuł, z pewnością masz jeden z nich.. Istnieją bezpłatne usługi online, które umożliwiają wysyłanie anonimowych wiadomości e-mail, ale w sieci nic nie jest darmowe.  Alternatywnie możesz użyć konta e-mail usługii sieci VPN, aby chronić swoją tożsamość. Łatwo jest wysłać wiadomość e-mail bez ujawniania swojej tożsamości, przynajmniej w teorii. W praktyce, nigdy nie możesz być tego pewny.

Istnieje w siedzi kilka serwisów e-mail, prostych stron, które działają w mechanizmie formularza SMTP. Podajesz adresata, temat i treść wiadomości, czasami nawet możesz podać adres e-mail zwrotny (wybrać z listy) i wysłać wiadomość. Większość serwisów informuje że nie loguje Twojego adresu IP. Inne twierdzą, że nie logują pod warunkiem że nie robisz niczego głupiego i złego. Jeszcze inne informują, że logują Twój adres IP. Wszystkie usługi łączy jedno – są darmowe. W sieci nie ma nic za darmo.

Send anonymouse e-mail

Przykładem może być serwis http://www.sendanonymousemail.net/ który pozwala na wysyłanie anonimowych wiadomości e-mail. I jawnie informuje: Nie rób niczego nielegalnego. Jeśli wysyłasz groźby śmierci, nadużycia, oszczerstwa lub coś nielegalnego, opublikujemy Twój adres IP i zablokujemy Cię z tej strony.

Jestem bardziej jak pewny po 10 latach pracy w IT, że jeśli chcesz wysłać anonimową wiadomość e-mail, nie powinieneś szukać pomocy w Google ani w darmowych serwisach WWW. Wysłanie anonimowej wiadomości nie będzie anonimowe, ale zrobienie tego może być realne, jeśli odpowiednio przygotujesz się i zaplanujesz wysyłkę. A więc maksymalnie ukryjesz swoją aktywność w sieci, np. za sprawą wielopoziomowego VPN, a dalej innych serwisów. Czy warto? Masz 99% szans że się uda, producent prezerwatyw też nie daje 100%.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz