Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Co to jest Xbox Live?Xbox Live to usługa firmy Microsoft (usługa internetowa) która służy do grania i dystrybucji treści dla systemów gier Xbox , Xbox 360 i Xbox One. Pozwala pobierać dema, zwiastuny, a nawet pełne gry w Xbox Live. Rozszerzona o usługi dodatkowe, np. subskrypcję Xbox Live GOLD pozwala grać w gry przeciwko innym osobom online.

O Xbox Live mówi się że to konto, ponieważ osoby zainteresowane graniem na konsoli a mający pierwszy raz styczność z usługami Microsoft, tworzą konto Microsoftu. O Xbox Live mówi się że to usługa, bo tak naprawdę Xbox Live to wyodrębnione środowisko Microsoftu przeznaczone dla użytkowników konsol Xbox.

Xbox Live otwiera dostęp do wersji demonstracyjnych gier oraz sklepu Microsoft Store gdzie kupisz pełne wersje gier w wersjach cyfrowych.

Możemy przyjąć, że posiadanie konta Xbox Live jest jednoznaczne z dostępem do całego środowiska Microsoftu – sklepów, społeczności, itp.. Takie konto jest bezpłatne i możemy je utworzyć zarówno po uruchomieniu konsoli (wymaga połączenia z Internetem) jak i podczas tworzenia konta Microsoft (np. poczta Outlook, Office 365) w przeglądarce internetowej.

Jeśli jesteś użytkownikiem konsoli Xbox i utworzyłeś swoje konto Xbox Live (konto Microsoft) to korzystasz z tego z czego może skorzystać każdy:

  • nie masz specjalnych ofert na gry,
  • nie możesz grać multiplayer,
  • nie otrzymujesz żadnych specjalnych bonusów.

Jeśli chcesz grać z innymi graczami online, kupować gry w obniżonych cenach oraz uzyskać dostęp do bezpłatnych gier a nawet całej biblioteki popularnych tytułów, powinieneś zainteresować się usługami dodatkowymi:

  • Xbox Live Gold: multiplayer oraz oferta Games with Gold i Deals with Gold,
  • Game Pass: biblioteka ponad 100 wysokiej jakości gier, bez multiplayera,
  • Game Pass Ultimate: połączenie usługi Xbox Live Gold oraz Game Pass a także Game Pass dla komputerów PC,

Xbox Live i Xbox Live Gold to nie ta sama usługa. Xbox Live jest używany w odniesieniu do usługi online świadczonej przez Microsoft (środowisko dla użytkowników Xbox), podczas gdy Xbox Live Gold jest używany w odniesieniu do pakietu/subskrypcji/usługi, który pozwala grać z innymi ludźmi oraz jako dodatkowy bonus zapewnia dodatkowe oferty na gry (zniżki oraz darmowe gry).

Tags: , ,

Dodaj komentarz