Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Co to jest oferta Games with Gold?XBOX Game pass Ultimate

Games with Gold to oferta na gry dostępne dla posiadaczy konsol XBOX 360 oraz XBOX ONE. Oferta Games with Gold umożliwia zakup, a dokładniej pobranie, jeden z darmowych gier udostępnianych przez Microsoft. Pobrana gra pozostaje własnością użytkownika, przypisaną do jego konta XBOX LIVE, ale użytkownik może grać w te gry wyłącznie wtedy gdy posiada aktywną subskrypcję Live Gold lub GP Ultimate.

Xbox Live Gold, Xbox Game Pass i Games with Gold – różnice

Sytuacja zmienia się jeśli jesteś użytkownikiem konsoli Xbox 360, wtedy pobrane gry działają także jeśli nie posiadasz płatnej subskrypcji.

Każdego miesiąca Microsoft udostępnia za darmo 4 gry. Jeśli w tym czasie posiadasz konto Live Gold lub ULTIMATE to możesz pobrać grę (pobrać lub tylko przypisać do swojego konta).

Oferta Games with Gold w odróżnieniu od Game Pass pozwala na zachowanie gier, tak długo jak korzystasz z konsoli i konta XBOX. Game Pass oraz GP Ultimate udostępniają wiele darmowych gier, ale działają one wyłącznie w systemie subskrypcji, tj. jeśli opłacasz konto GP lub GP Ultimate, to masz dostęp do gier. Oferta Game Pass może zmieniać się, a to oznacza, że niektóre gry pojawiają się i znikają.

Jedną z wad Games with Gold jest fakt, że podobnie jak przy Game Pass i GP Ultimate gry działają tylko wtedy gdy opłacasz subskrypcję Live Gold lub GP Ultimate. Jeśli nie masz płatnej subskrypcji, to nie masz dostępu do uzyskanych gier.

Games With Gold posiada swój odpowiednik dla konsol SONY – Sony PlayStation Plus.

Deals with Gold czy Games with Gold?

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że poza ofertą Games with Gold aktywna jest także oferta Deals with Gold. Tu sytuacja jest zupełnie inna. Użytkownik posiadający płatną subskrypcję Live Gold lub GP Ultimate może kupić gry w okazyjnej cenie (super oferty np. 80% taniej lub bezpłatne). W ten sposób uzyskane gdy traktowane są jak zwykły zakup w sklepie, co oznacza, że stajesz się właścicielem gry, a ta działa nawet jeśli od razu zrezygnujesz z płatnych subskrypcji Live Gold i GP Ultimate .

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz