Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Co to jest i jak działa YouTube Premium?Jeśli zastanawiasz się czym jest YouTube Premium i w jaki sposób ułatwi Ci życie pozwól, że zapytam Cię o dwie rzeczy:

  • jak bardzo irytują Cię reklamy w serwisie YouTube?
  • jak radzisz sobie z aplikacją YouTube która nie działa tle (po zminimalizowaniu)?

Nie bez powodu zadałem Ci właśnie te i w takiej formie pytania. To właśnie ilość reklam oraz niemożliwe słuchanie treści po zminimalizowaniu aplikacji lub wygaszeniu ekranu powodują, że wielu użytkowników tak bardzo nie lubi korzystać z YouTube i woli alternatywy, np. Tidal.

Co to jest YouTube Premium?

YouTube Premium to płatna usługa subskrypcji serwisu. Oferuje oglądanie wszystkich filmów bez reklam, odtwarzanie offline i ekskluzywne, płatne treści tworzone głównie przez znane osobistości YouTube.

W przypadku subskrybentów z USA kosztuje obecnie 11,99 USD miesięcznie i obejmuje subskrypcję YouTube Music Premium. W Polsce za YouTube Premium zapłacisz obecnie 23,99 zł za wersję dla jednego konta oraz 35,99 zł/miesiąc za pakiet rodzinny. YouTube Premium dostępne jest w ramach 30 dniowej bezpłatnej wersji próbnej.

YouTube Premium to coś więcej niż tylko brak reklam oraz działanie aplikacji w tle.  YouTube Premium to lekarstwo na reklamy pojawiające na treściach video a jednocześnie rozwiązanie problemu z odtwarzaniem muzyki w aplikacji YouTube po zminimalizowaniu jej lub wygaszeniu ekranu telefonu/tabletu.

Jak włączyć lub zrezygnować z YouTube Premium?

YouTube Ppremium oferuje znacznie więcej niż tylko rozwiązanie w/w kwestii, to także możliwość:

  • tworzenia, pobierania i przeglądania playlist w trybie offline,
  • dostęp do treści, filmów i seriali YouTube Originals,
  • dostęp do subskrypcji YouTube Music Premium w ramach konta YouTube Premium, odtwarzanie muzyki za pomocą narzędzi Google Home oraz Chromecast Audio.

Korzyści wynikające z subskrypcji YouTube Premium są dostępne w YouTube, YouTube Music oraz YouTube Kids. Jeśli korzystasz z aplikacji YouTube Kids będziesz mógł także tutaj wyświetlać treści bez reklam oraz korzystając z trybu offline (Świnka Peppa po polsku w czasie podróży samochodem lub inne bajki po polsku).

YouTube nie da się oglądać przez reklamy

Nie ukrywajmy, YouTube jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o ilość i jakość udostępnianych treści. Ale niestety, ilość reklam jaka pojawia się od dłuższego czasu w serwisie, potrafi zniszczyć najlepszą zabawę. Reklamy potrafią pojawiać się jedna za drugą. YouTube skutecznie namawia użytkowników do korzystania z YouTube Premium.

YouTube jest warte tego aby płacić za korzystanie z funkcji Premium czego dowodem jest m.in. to jak nieporównywalnie wiele treści pojawia się w jego zasobach nawet gdy porównamy je do Spotify czy Tidal. Tak, YouTube ma tego znacznie więcej co przy obecnej cenie subskrypcji sprawia, że warto zainteresować się wersją Premium. Pamiętajmy też, że generalnie wszystko co jest dostępne w YouTube jest za darmo ale dzięki YouTube Premium zyskamy do tego wygodny dostęp: bez reklam, w tle i z możliwością przeglądania treści offline.

Na ilu urządzeniach można korzystać z konta YouTube Premium?

Jeśli zdecydujesz się na podstawowe konto YouTube Premium czyli subskrypcję za 23,99 zł miesięcznie to funkcje Premium zostaną aktywowane na Twoim koncie. Na każdym urządzeniu na którym zalogujesz się do swojego konta będziesz mógł korzystać z funkcji Premium, np. telewizor, tablet, telefon, komputer PC itp..

Jeśli rozszerzysz swoje konto YouTube do poziomu Premium Family możesz udostępniać swoją subskrypcję innym użytkownikom posiadającym własne konta Google. Możesz zaprosić maksymalnie 5 członków rodziny do grupy, aby udostępniać im swoją subskrypcję YouTube Premium a także dostępne w ramach niej YouTube Music  lub YouTube TV.

Analogicznie nie ma tu ograniczeń co do liczby urządzeń na których Twoja rodzina korzysta z konta za wyjątkiem sytuacji gdy chcesz używać funkcji offline. Z funkcji offline skorzystasz maksymalnie  na maksymalnie 10 urządzeniach mobilnych jednocześnie. Jeśli przekroczysz limit, najstarsze dodane urządzenia zostaną dezaktywowane. W ramach tej operacji możesz spotkać się z komunikatem  „Tego filmu nie można dodać do trybu offline co oznacza, że limit urządzeń, na które możesz pobrać treści, został osiągnięty.

Ważne! Rodzina może korzystać z różnych sieci WiFi i dostawców Internetu, ale w ustawieniach konta konieczne jest wskazanie tego samego adresu domowego (adresu zamieszkania). Ten parametr będzie weryfikowany przez Google. Oczywiście adres ten dla większości z nas nie służy niczemu ważnemu (o ile w ogóle podany jest prawdziwy) a i nie stanowi problemu aby do obsługi YouTube Premium założyć nowe konto.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz