Co daje Xbox Live Gold?

XBOX Game pass Ultimate

Zastanawiasz się co stoi za ogromną popularnością usługi XBox Live Gold? Czemu wszyscy w sieci Internet mówią o dostępie do usługi Xbox Live Gold bez której posiadanie konsoli Xbox nie ma sensu? To proste. Xbox Live Gold otwiera Ci drogę do nowego wymiaru rozrywki online oferując dostęp do gry wieloosobowej (Xbox Multiplayer) oraz wyjątkowe oferty cenowe na gry i treści cyfrowe dostępne w sklepie Microsoft Store.

Xbox Live Gold to podstawowa usługa rozszerzająca Twoje konto Xbox Live. Tak jak Xbox Live (posiadanie konta) umożliwia dostęp do całego systemu Microsoftu, tak samo Xbox Live Gold jest jego wersją Premium.

Konto Xbox Live to w zasadzie bardziej usługa, bo konto samo w sobie nazywa się kontem Microsoft. Masz konto Microsoft, które umożliwia dostęp do usług Microsoft: Outlook, Office, Microsoft Store, usługi sieciowe Xbox Live.

Kupujesz konsolę, zakłada konto i grasz w gry. Ze sklepu Microsoft Store możesz pobierać darmowe gry (mniej znane i mniej popularne tytuły, o ile jakieś są), mozesz kupować gry w ofercie „dla wszystkich”. Nie pograsz ze znajomymi w sieci, nie porozmawiasz z nimi, nie powiesz: o! świetna cena na grę.

Dlatego właśnie potrzebujesz usługi, tj. subskrypcji Xbox Live Gold. Płacisz i Twoje konto Xbox Live zamienia się w konto Premium!. Od tej pory:

  • możesz pograć ze znajomymi i obcymi graczami z całego świata,
  • pobierasz za darmo jeszcze więcej gier i dodatków,
  • możesz kupować gry w świetnych cenach,
  • odbierasz darmowe, znane i lubiane, gierki,
  • wchodzisz na forum i wymądrzasz się.

Czy mając Xbox Live Gold muszę płacić za gry?

Xbox Live Gold rozszerza Twoje podstawowe konto Xbox Live do poziomu Premium. Nie oznacza to od razu, że skoro płacisz, to od teraz masz wszystko za darmo. Xbox Live Gold kosztuje około 200 zł rocznie więc tak naprawdę to nie jest nawet cena jeden nowej gry.

Jeśli jesteś subskrybentem Xbox Live Gold to przede wszystkim płacisz za dostęp do infrastruktury sieciowej Microsoft. I tu największym atutem usługi jest przede wszystkim tryb multiplayer. Jeśli nie korzystasz z niego, w zasadzie wątpliwe staje się to czy w ogóle potrzebujesz Xbox Live Gold. Natomiast powodem do zakupu subskrypcji może być też oferta na gry. A jest o co walczyć, bo Microsoft ma dla Ciebie dwie oferty:

Dodaj komentarz