Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Poczta Onet – Jak usunąć załączniki?Kasowanie załączników Poczta Onet

Poczta Onet oferuje dodatkowe narzędzie – folder Załączniki – które umożliwia przeglądanie wszystkich załączników z wiadomości e-mail znajdujących się w skrzynce e-mail.

Załączniki to wygodne rozwiązanie aby szybko zidentyfikować potrzebne nam pliki i dokumenty, bez konieczności przeszukiwania całej skrzynki odbiorczej.

Nazwy serwerów POP3/IMAP/SMTP Poczta Onet

Warto przy tym pamiętać, że kKonta OnetPoczty mają nielimitowaną pojemność. Oznacza to w praktyce, że niezależnie od tego ile wiadomości e-mail i załączników zgromadzimy, będą one cały czas przechowywane na naszym koncie poczta Onet.

W sieci można jednak trafić na kluczowe pytanie dot. obsługi Poczty Onet – Jak usunąć załączniki z wiadomości e-mail w poczcie Onet? Odpowiedź może Was zaskoczyć ale nie jest to możliwe bez usunięcia samej wiadomości e-mail.

Wiele serwerów pocztowych nie ma problemu z obsługą poczty i załączników jako dwóch osobnych elementów. Zazwyczaj można odczytać wiadomość e-mail a następnie w trybie podglądu otworzyć, pobrać lub skasować sam załącznik pozostawiając treść otrzymanej korespondencji.

W przypadku kiedy korzystasz z Poczta Onet należy zwrócić uwagę na dwa elementy:

Poczta Onet  - Jak usunąć załącznik?
Widok poczty Onet – Jak skasować załącznik?
  • otwierając wiadomość e-mail, nie ma przycisku Usuń załącznik. Możemy go pobrać, otworzyć. Możemy go też podejrzeć w folderze Załączniki (domyślnie włączony),
  • konfigurując pocztę Onet w programie pocztowym, np. Thunderbird, nie mamy możliwości usunięcia załącznika. Zwracany jest błąd serwera, który w efekcie nie wprowadza żadnych zmian na poczcie Onet oraz w wiadomościach e-mail i załącznikach.
Poczta Thunderbird - Kasowanie załączników do wiadomości e-mail
Poczta Thunderbird – Kasowanie załączników do wiadomości e-mail

Drugie rozwiązanie jest najpopularniejszym rozwiązaniem dla różnego rodzaju poczty e-mail, darmowej i płatnej, wszędzie, gdzie usuwanie załączników bezpośrednio z treści wiadomości nie jest możliwe.

Jak skasować załącznik do wiadomości e-mail w Poczcie Onet?

Rozwiązanie jest jedno: należy usunąć wiadomość e-mail wraz z załącznikiem lub pozostawić wiadomość na swoim miejscu korzystając z nielimitowanej przestrzeni poczty Onet.

Jak włączyć lub wyłączyć folder Załączniki?

Folder Załączniki Poczta Onet możesz włączyć lub wyłączyć w ustawieniach konta. Włączenie lub wyłączenie folderu Załączniki nie ma wpływu na zawartość konta e-mail, nie dubluje treści, nie zmienia ustawień i uprawnień do wiadomości. Po prostu folder ten wyświetla wszystkie załączniki z poczty obecnie znajdującej się na serwerze poczty Onet, w tym wiadomości wysłanych.

Jak skasować załącznik do wiadomości - włącz/wyłącz Załączniki
Jak skasować załącznik do wiadomości – włącz/wyłącz Załączniki

Kiedy włączymy folder Załączniki (jest on domyślnie włączony dla każdego nowego konta) możemy przejść do zarządzania załącznikami.

Znajdziemy tutaj zarówno opcje dot. przesyłania i pobierania załączników, a także po rozwinięciu opcji, możliwość szybkiego przejścia do wiadomości e-mail, w której dany załącznik się znajduje.

 

Zarządzanie załącznikami w Poczcie Onet
Zarządzanie załącznikami w Poczcie Onet

Tags: , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz