Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Jaki jest numer portu SMTP? Numer portu poczty wychodzącej

Konfigurujesz program do obsługi poczty e-mail? Potrzebujesz numer portu poczty wychodzącej? Standardowym portem poczty wychodzącej, tj. portem SMTP, jest port 587.

Jeśli korzystasz z połączenia szyfrowanego z użyciem certyfikatu SSL, wprowadź numer portu: 465. Pamiętaj, aby w konfiguracji programu wybrać połączenie szyfrowane SSL lub SSL/TLS.

Jaki jest numer portu IMAP? Numer portu poczty przychodzącej

Warunkiem koniecznym do skorzystania z połączenia szyfrowanego, jest posiadanie certyfikatu SSL wydanego dla Twojej domeny. Jeśli korzystasz z poczty gmail.com, wp.pl, onet.pl czy outlook.com oraz innych popularnych operatorów, wybór połączenia SSL jest standardem. Jeśli posiadasz własną domenę podłączoną do serwera pocztowego, konieczne będzie wykupienie własnego certyfikatu SSL. Zapytaj swojego operatora o szczegóły zakupu i konfiguracji.

WAŻNE! Możesz spotkać się z informacją, że standardowym portem jest port 25. To prawda, jednak od wielu lat używanie tego numeru portu schodzi na drugi plan, ze względu na liczne problemy z blokowaniem portu przez operatorów Internetu. Jego wiekowa popularność sprawiła, że porty te są często blokowane, aby minimalizować ryzyko wysyłki wiadomości spam.

Konfiguracja programu pocztowego oraz obsługi dowolnej skrzynki e-mail, opiera się na działaniu dwóch mechanizmów pocztowych:

• poczty wychodzącej
  • poczty przychodzącej

Wbrew pozorom, w zależności od potrzeb i możliwości aplikacji, w której podajemy dane konta pocztowego, możemy skonfigurować ją tak, aby możliwie było wyłącznie wysyłanie wiadomości lub odbieranie, a także oba jednocześnie.

Korzystając z programów pocztowych w telefonie czy na komputerze, konfigurujemy pocztę przychodząca i wychodzącą aby móc pobierać nowe wiadomości i wysyłać. Konfiguracja poczty, np. w skanerze zazwyczaj bazuje wyłącznie na konfiguracji poczty wychodzącej, tj. zeskanowany materiał wysyłany jest ze skanera na wskazane konto e-mail, skąd pozostali pracownicy mogą materiały pobrać w wersji elektronicznej. W przypadku, np. systemów powiadomień, możemy w nich skonfigurować wyłącznie pocztę przychodzącą, tj. wysyłam wiadomość na adres e-mail, który skonfigurowany jest w urządzeniu a urządzenie reaguje na przesłane polecenia. Samo nie wysyła informacji do mnie.