Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Jaki jest numer portu IMAP? Numer portu poczty przychodzącejKonfigurujesz program do obsługi poczty e-mail? Potrzebujesz numer portu poczty przychodzącej? Standardowym portem poczty przychodzącej, tj. portem IMAP, jest port 143.

Jeśli korzystasz z połączenia szyfrowanego z użyciem certyfikatu SSL, wprowadź numer portu: 993. Pamiętaj, aby w konfiguracji programu wybrać połączenie szyfrowane SSL lub SSL/TLS.

Czym różni się poczta POP3 od IMAP?

Warunkiem koniecznym do skorzystania z połączenia szyfrowanego, jest posiadanie certyfikatu SSL wydanego dla Twojej domeny. Jeśli korzystasz z poczty gmail.com, wp.pl, onet.pl czy outlook.com oraz innych popularnych operatorów, wybór połączenia SSL jest standardem. Jeśli posiadasz własną domenę podłączoną do serwera pocztowego, konieczne będzie wykupienie własnego certyfikatu SSL. Zapytaj swojego operatora o szczegóły zakupu i konfiguracji.

Konfiguracja programu pocztowego oraz obsługi dowolnej skrzynki e-mail, opiera się na działaniu dwóch mechanizmów pocztowych:

  • poczty wychodzącej
  • poczty przychodzącej

Wbrew pozorom, w zależności od potrzeb i możliwości aplikacji, w której podajemy dane konta pocztowego, możemy skonfigurować ją tak, aby możliwie było wyłącznie wysyłanie wiadomości lub odbieranie, a także oba jednocześnie.

Korzystając z programów pocztowych w telefonie czy na komputerze, konfigurujemy pocztę przychodząca i wychodzącą aby móc pobierać nowe wiadomości i wysyłać. Konfiguracja poczty, np. w skanerze zazwyczaj bazuje wyłącznie na konfiguracji poczty wychodzącej, tj. zeskanowany materiał wysyłany jest ze skanera na wskazane konto e-mail, skąd pozostali pracownicy mogą materiały pobrać w wersji elektronicznej. W przypadku, np. systemów powiadomień, możemy w nich skonfigurować wyłącznie pocztę przychodzącą, tj. wysyłam wiadomość na adres e-mail, który skonfigurowany jest w urządzeniu a urządzenie reaguje na przesłane polecenia. Samo nie wysyła informacji do mnie.

Tags: , ,

Dodaj komentarz