Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Jak zainstalować darmowy szablon WordPress?Poniższy artykuł przedstawia proces instalacji, uruchomienia (aktywacji) oraz personalizacji darmowych szablonów WordPress dostępnych bezpośrednio w panelu zarządzania stroną WWW. To popularne rozwiązanie sprawia, że personalizowanie stron WWW jest bardzo szybkie i proste. Nie musisz posiadać wiedzy technicznej, aby szybko zmienić skórkę (theme) strony WordPress, a następnie powrócić do pierwotnego wyglądu lub aktywować kolejny.

Jak przejść do edycji szablonu WordPress?

 • Zaloguj się do zaplecza swojej strony WWW, tj. panelu zarządzania WordPress
 • Przejdź do sekcji Wygląd i wybierz Motywy.
 • W pierwszym widoku zobaczysz listę aktualnie zainstalowanych szablonów (które możesz od razu podejrzeć lub aktywować).
 • Najedź kursorem myszki na wybrany szablon, a następnie kliknij: Aktywuj – aby uruchomić szablon i ustawić go jako domyślny dla strony WWW. Kliknij: Podgląd na żywo, aby zobaczysz jak Twoja strona WWW będzie wyglądała z nowym szablonem.
 • Kliknij przycisk Dodaj nowy aby rozpocząć instalację nowych szablonów.
 • Skorzystaj z opcji Wyróżniony, Popularny, Ostatnio modyfikowany, Ulubione oraz Filtra właściwości i wyszukiwarki, aby odszukać interesujący Cię szablon.
 • Najedź kursorem myszki na wybrany szablon, a następnie kliknij: Zainstaluj – aby zainstalować szablon lub Podejrzyj – aby zobaczyć szczegóły szablonu i opis autora.
 • W tym momencie podgląd szablonu wyświetli jedynie to, co chce Ci pokazać autor. Nie zobaczysz na żywo jak szablon będzie prezentował się na Twojej stronie WWW. Musisz dokonać jego instalacji.
 • Wybrałeś szablon? Kliknij przycisk Zainstaluj.
 • Instalacja nie powoduje aktywacji szablonu. Po zainstalowaniu szablonu, możesz skorzystać z dwóch opcji: Aktywuj aby uruchomić szablon i ustawić go jako domyślny dla Twojej strony WWW lub z przycisku Podgląd na żywo – aby zobaczyć jak Twoja strona WWW będzie wyglądała.
 • Ustaw wybrany szablon jako Aktywny. W każdej chwili możesz go zmienić i powrócić do poprzednich ustawień, wybierając inny szablon.

Po zainstalowaniu i aktywacji szablonu możesz rozpocząć personalizację szablonu. Po lewej stronie ekranu w menu Wygląd zobaczysz dwa przyciski: Motywy, które skierują Cie na listę dostępnych i zainstalowanych szablonów oraz przycisk Dostosuj, który przeniesie Cię do ekranu konfiguracji wybranego szablonu.

Przycisk Dostosuj znajduje się także w sekcji Wygląd > Motywy po najechaniu kursorem myszki na aktywny szablon.

Niektóre szablony posiadają własne menu personalizacji. W tej sytuacji po aktywacji szablonu w menu Wygląd zobaczysz nie tylko przycisk Dostosuj, ale np. dodatkowy przycisk Personalizacja, Settings, Theme Options, itp..

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz