Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Jak połączyć się z serwerem FTP w home.pl?Dostęp do FTP w home.pl masz aktywny od samego początku dla każdej usługi hostingowej. Warunkiem koniecznym do połączenia się z FTP jest znajomość loginu (nazwy użytkownika) oraz hasła dostępu. Te mogą zmieniać się w zależności od typu usługi czy rodzaju połączenia, np. za pomocą głównego konta FTP, konta użytkownika a nawet połączenia bezpośrednio realizowanego w oknie przeglądarki.

home.pl – Login i hasło dostępu do serwera FTP

Połączenie FTP w home.pl umożliwi Ci m.in. umieszczenie plików strony WWW na serwerze FTP. Nie ukrywajmy jednak, że jest to sposób dedykowany dla osób, które nadal wykonują strony tradycyjnie na komputerze a nie online lub dostają pliki od agencji. Polecam instalować, np. WordPressa za pomocą automatycznych instalacji.

No ale połączenie FTP to zarówno opcja dodania plików strony, ale i jakichkolwiek plików, np. dokumentów. Chociaż do tego wolę używać Google Drive lub Dropbox.

Za pomocą FTP możesz także przywrócić kopię bezpieczeństwa na serwerze a także edytować pliki, np. niezbędne do uruchomienia strony WWW lub ustawienia przekierowania.

W tym artykule pokaże Ci w jaki sposób dostać się do serwera FTP home.pl w oknie przeglądarki (za pomocą klienta FTP, tzw. WebFTP). Instrukcja dotyczy  poprzedniej jak i nowej wersji panelu administracyjnego www.panel.home.pl

Nowa wersja panelu administracyjnego

  1. Zaloguj się na stronie www.panel.home.pl do swojego konta.
  2. Kliknij w Usługi WWW > następnie w nazwę wybranego serwera
  3. W sekcji FTP kliknij w Opcje i wybierz WebFTP.

  4. Jesteś na serwerze. Za wyświetlanie plików strony odpowiada folder /public_html

Poprzednia wersja panelu administracyjnego

  1. Zaloguj się na stronie www.panel.home.pl do swojego konta.
  2. Kliknij w Usługi > następnie kliknij w nazwę wybranego serwera > kliknij Konfiguracja usługi
  3. W nowym widoku odszukaj ikonę WebFTP
  4. Jesteś na serwerze. Za wyświetlanie plików strony odpowiada folder /public_html

 

 

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz