Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Jak pobrać sklep Play – Google Play – na urządzenie?Sklep Google Play jest domyślnie dostępną aplikację na urządzeniach z systemem Android. Sklep Google Play znajdziesz także na telewizora z Android TV. W każdym z przypadków sklep Google Play oferowany jest jako aplikacja. Jest to dosyć ważna różnica między tym co widzisz na stronie WWW w przeglądarce, a kiedy korzystasz z aplikacji Google Play.

Aplikacja Google Play – sklep Play – to aplikacja do zarządzania, instalowania i przeglądania aplikacji, które są aktualnie dostępne na urządzenie z którego korzystasz. Jeśli więc przeglądasz gry i aplikacje na starym telefonie, na nowoczesnym tablecie czy innym urządzeniu, np. nieznanego producenta, może okazać się, że zawartość Google Play – lista gier i aplikacji, będzie się znacznie od siebie różniła.

Jeśli chcesz pobrać sklep Play – pobrać Google Play Store – będziesz musiał zwrócić uwagę na jaką wersję systemu jest ona dedykowana.

Przykładem jest Android TV gdzie sklep Google Play oferuje obecnie raptem kilka tysięcy gier i aplikacji, podczas gdy normalnie są ich miliony. Dlaczego? Zadaniem aplikacji Google Play jest filtrować aplikacje oferując tylko te, które są kompatybilne z Twoim urządzeniem. Oznacza to że Google Play telewizora – Android TV – wyświetli tylko aplikacje kompatybilne z telewizorem, a więc w tej sytuacji przystosowane do obsługi pilotem, bez konieczności posiadania ekranu dotykowego.

W ten sposób rozróżniamy trzy rodzaje aplikacji Google Play Store:

  • For all devices.– Google Play dla wszystkich urządzeń nie wymienionych poniżej, czyli telefony, tablety i inne,
  • For Android Wear devices –  wersja systemu Android i aplikacji Google Play na smartzegarki, itp.
  • For Android TV devices – aplikacje i gry na Android TV czyli na telewizory i urządzenia typu Android TV Box

W takiej postaci znajdziecie też Google Play Store np. w bazie aplikacji APK Mirror skąd możecie pobrać Google Play na telefon czy komputer. Z APK Mirror możesz pobrać plik APK Google Play Store, a następnie przerzucić instalację na inne urządzenie lub skorzystać z emulatora Android w systemie Windows.

Jak pobrać sklep Play – Google Play – do pamięci?

Generalnie nie ma znaczenia czy poniższą instrukcję pobierania sklepu Play wykonasz na komputerze, na tablecie czy telefonie. W każdym przypadku polecam Ci skorzystać z witryny APK Mirror i wyszukać: Google Play Store.

  • Odwiedź: https://www.apkmirror.com/

Po wyszukaniu wybranej aplikacji, jak w przykładzie pobierz sklep Play, zobaczysz informację o znalezionej aplikacji. Ponieważ Sklep Google Play jest dostępny w wielu wersjach na różne urządzenia, zobaczysz taki widok.

Jak pobrać sklep Play na komputer?

Dowiadujemy się z niego, że Google Play Store jest możliwy do pobrania, dostępny jest w kilku wersjach. Klikając See Avaible APKS przejdziemy do kolejnego widoku a więc wyboru urządzenia.

Na tym etapie możesz kliknąć też Verified safe to install aby upewnić się, że pobierasz sprawdzoną (bezpieczną) wersję oprogramowania.

APK Mirror pobieranie aplikacji i plików .apk

I jesteśmy w drugim kroku pobierania sklepu Google Play na dysk i co widzimy? Wersje oprogramowania. W sekcji: Download This release may come in several variants (…) znajdziemy główną wersję oprogramowania, poniżej jej odmiany tj. sklep Play dla Android TV i Wear OS. Market to taka stara z 2014 roku odmiana Google Play.

A kiedy zejdziemy jeszcze niżej, to znajdziemy wersję oprogramowania, która jest w zasadzie pobierana najczęściej bo to ona jest dedykowana urządzeniom z Android.

Jak pobrać gry i aplikacje na Androida

W sekcji: Download This release may come in several variants (…) znajdziemy główną wersję oprogramowania, napisałem to wyżej. Warto też zwrócić uwagę, że udostępniona tu wersja jest często wersją ogólną. Support APK Mirror opisuje to w ten sposób:

Jeśli są dostępne zarówno pliki APK nodpi, jak i dla określonych dpi, które należy pobrać?

Jeśli masz pewność co do wartości DPI (punktów na cal) swojego urządzenia, pobierz pakiet APK, który najbardziej do niego pasuje. Jeśli nie ma dokładnego dopasowania, wybierz pakiet APK o wyższej DPI niż urządzenie, jeśli jest dostępne. Jeśli nie, prawdopodobnie będziesz w porządku z nieco niższym DPI.

W przeciwnym razie można bezpiecznie pobrać wariant nodpi – zasadniczo zawiera zasoby, które powinny wyglądać poprawnie na dowolnym urządzeniu. Jedynym minusem APK nodpi jest to, że jest prawie zawsze większy, ponieważ nie jest zoptymalizowany dla określonego DPI. Ogólna zasada: w razie wątpliwości wybierz nodpi.

Wspominam o tym dlatego, że na potrzeby tego artykułu akurat wersja zaprezentowana na początku to wersja nodpi.

Jak pobrać sklep Play, jak pobrać sklep Google Play na dysk komputera, na telefon, na tablet? Skorzystaj z APK Mirror i pobierz jedną z dostępnych wersji programu. Czynność możesz powtórzy także aby pobrać inne aplikacje i gry z Google Play, a także aplikacje, które docelowo zainstalujesz, np. na telewizorze z Android TV.

 

Tags: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz