Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

home.pl – Login i hasło dostępu do serwera FTPPo zarejestrowaniu usługi hostingowej od razu możesz korzystać z usług WWW oraz poczty e-mail. Aby umieścić stronę WWW na hostingu, na serwerze FTP, konieczne jest zalogowanie się do FTP. Możesz takie połączenie uzyskać na trzy sposoby:

  • za pomocą głównego konta FTP, tj. nazwy hostingu i ustalonego hasła. Dane dostępu podajesz w dowolnym programie do obsługi FTP, np. FileZilla,
  • za pomocą nazwy użytkownika i hasła (dodatkowe konto FTP) utworzonego w panelu klienta w module Konta FTP. Dane podajesz w dowolnym programie do obsługi FTP. Użytkownik FTP może mieć dodatkowo wydzieloną przestrzeń, katalog, do którego będzie miał tylko dostęp,
  • za pomocą WebFTP – programu do obsługi FTP w oknie przeglądarki. Program taki dostępny jest w panelu home.pl, nie wymaga logowania (nie posiadana danych użytkownika). Aby z niego skorzystać trzeba po prostu być zalogowanym do panelu swojego konta.

Główne konto FTP to konto które powstaje wraz z rejestracją usługi. Loginem/nazwą użytkownika jest po prostu nazwa Twojego hostingu, którą zajdziesz w panelu konta. Oprócz tego możesz utworzyć dodatkowych użytkowników FTP, którzy będą mieli dostęp do całej zawartości serwera FTP lub poszczególnych katalogów. Ostatnią metodą jest WebFTP to po prostu program do obsługi FTP wbudowany w panel konta. Nie wymaga logowania nazwą użytkownika poza tym, że musisz zalogować się do panelu konta i wejść w ustawienia hostingu.

Jak uzyskać dane głównego konta FTP?

  1. Zaloguj się do panel.home.pl
  2. Przejdź do sekcji Usługi WWW i kliknij w wybrany hosting.
  3. Odszukaj sekcję Konta FTP: w tym miejscu znajdziesz główny login, nazwę użytkownika FTP oraz host, czyli adres serwera FTP.
  4. W module Serwer WWW kliknij Ustawienia > Hasło dostępu.
  5. Autoryzuj się podając dane do logowania do panelu a następnie wprowadź nowe hasło dla serwera FTP, tj. wyżej wskazanego głównego loginu.
  6. Zapisz ustawienia.

Możesz skonfigurować już połączenie FTP w dowolnym programie, np. FileZilla podając nazwę użytkownika, hasła i adres serwera. Połączenie skonfiguruj na porcie 21.

Tags: , , , , , , ,

One comment

Dodaj komentarz