Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

home.pl – Jak przypisać domenę do hostingu?Przypisanie domeny do hostingu pozwoli Ci na tworzenie skrzynek e-mail we własnej domenie, np. andrzej@moja-domena.pl. To popularne rozwiązanie i o wiele bardziej praktyczne jak korzystanie z darmowej poczty. Warto o taki adres zadbać już teraz, zwłaszcza, że na jednym hostingu możesz obsługiwać pocztę e-mail całej rodziny. Własny hosting to prywatna poczta, bez reklam i ryzyka, że dostawca usługi sprawdza Twoją korespondencję.

Przypisanie domeny do hostingu pozwoli Ci także na utworzenie strony WWW we własnej domenie lub jej subdomenie. Hosting daje sporo możliwości, począwszy od prostych stron wizytówek, poprzez blogi, sklepy internetowe czy własne forum dyskusyjne. Jedna domena może obsługiwać wiele stron WWW za pomocą subdomen czyli adresów dodatkowych, bezpłatnych, tworzonych w ramach domeny głównej, np. blog.moja-domena.pl.

W poniższym artykule dowiesz się, jak podłączyć domenę do hostingu w home.pl. U większości dostawców usług proces ten wygląda bardzo podobnie. Musisz wiedzieć jednak, że opisany niżej proces dotyczy domeny i hostingu zarejestrowanych w home.pl. Jeśli domenę masz u innego dostawcy, a hosting w home.pl, konfiguracja będzie zawierała jeszcze jeden krok: dodanie domeny do panelu administracyjnego.

Zwróć uwagę, że przypisując domenę do hostingu możesz także przekierować ją na podkatalog lub wprowadzić dodatkowe ustawienia, np. 301, przekierowanie na URL, adres IP oraz zmienić hosting poczty, np. przenieść pocztę do innej firmy a tu utrzymywać tylko stronę WWW.

Jeśli dopiero zaczynasz naukę obsługi takich usług jak domena czy hosting w home.pl, to polecam nic nie zmieniać. Z tego poradnika dowiesz się jak przypisać domenę do hostingu, z kolejnych jak przekierować ją na podkatalog lub na zew. adres URL, np. profil na Facebooku.

Jak przypisać domenę do hostingu w home.pl?

W tym celu zaloguj się do panelu administracyjnego home.pl – www.panel.home.pl do swojego konta. Poradnik opisuje proces konfiguracji domeny w nowym panelu, dlatego jako login podaj adres e-mail i ustalone dla konta hasło.

  1. Przejdź do sekcji Usługi WWW i kliknij w wybrany hosting do którego podłączysz domenę.
  2. Kliknij Przypisz.
  3. Wybierz z listy domenę do przypisania.
  4. Opcjonalnie zmień ustawienia domeny, np. przekierowanie na podkatalog.
  5. Zapisz ustawienia.

Domena powinna przypisać się do hostingu od razu. Teraz możesz:

Dowiedz się także: 

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz