Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Jak utworzyć nową skrzynkę e-mail w home.pl?Skrzynki e-mail możesz tworzyć posiadając tylko hosting. Hosting posiada swój „roboczy adres” dzięki temu możesz szybko utworzyć konto typu janek@serwer123456.home.pl. To nie wygląda dobrze. Jak podłączysz swoją własną domenę do hostingu, wtedy bez problemu założyć konto janek@moja-domena.pl. Załóż konta dla swoich pracowników lub całej rodziny. Do jednego hostingu możesz podłączyć wiele domen, co oznacza, że możesz utrzymywać wiele kont e-mail (prywatne i firmowe) płacą za jedną usługę hostingową.

Aby utworzyć konto e-mail we własnej domenie, domena musi być podłączona do hostingu. Następnie utwórz konto e-mail wybierając domenę, nadając nazwę konta i hasło oraz pojemność. Niektóre usługi pozwalają na tworzenie skrzynek e-mail, których  adres (login) jest jednocześnie loginem do serwera FTP na tym samym hostingu. To fajne rozwiązanie jeśli chcesz ograniczyć ilość loginów do zapamiętania.

Jak dodać nowe konto e-mail w panelu home.pl?

Konto e-mail możesz utworzyć z poziomu wybranego hostingu lub w sekcji Poczta po lewej stronie panelu administracyjnego. Sekcja Poczta odpowiada za zarządzanie wszystkimi kontami e-mail z całego konta home.pl. Jeśli masz wiele hostingów i wiele domen, wszystkie konta e-mail znajdziesz w sekcji Poczta. Nie martw się, konta są opisane więc łatwo rozpoznasz, które jest które.

  1. Zaloguj się do panelu home.pl
  2. Przejdź do sekcji Poczta
  3. Kliknij Dodaj.
  4. Wybierz domenę konta e-mail, nadaj mu nazwę i hasło.
  5. Ustaw pojemność konta. Opcjonalnie zaznacz dostęp do serwera FTP.
  6. Zapisz ustawienia.

Po utworzeniu skrzynki e-mail, możesz od razu edytować jej ustawienia – zmienić nazwę, hasło, pojemność czy ustawić autoresponder lub zabezpieczenia antyspamowe.

Konto e-mail zostało utworzone. Możesz już korzystać z poczty. W tym celu sprawdź:

  • jak zalogować się do poczty home.pl w przeglądarce?
  • jak skonfigurować profil konta e-mail aby konto działało poprawnie?

Dowiedz się także: 

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz