Do czego potrzebuję konta Google lub poczty Gmail?

  • przez

Konto Google często utożsamiane jest z pocztą Gmail, nie bez powodu, to właśnie od założenia skrzynki email w Google zaczyna się cała przygoda z Google i jego narzędziami. A nie ma tego mało, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że to do Google należy najbardziej popularny system operacyjny na telefonach, tabletach – Android.

Założenie konta Google jest tożsame z założeniem poczty Gmail. Login czyli nazwa konta Gmail, jej adres, oraz ustalone hasło, to twoja przepustka do świata Google i setek narzędzi, z których każdego dnia korzysta coraz więcej osób.

Zmiana adresu poczty Gmail

Sama poczta Gmail obsługuje dziś ponad 1,5 miliarda użytkowników. Nie wszyscy z nich z pewnością korzystają z samej poczty, ale dzięki założonemu kontu, mogą korzystać z wielu narzędzi Google, jak chociażby Google Analytics, Google AdWords i AdSense, YouTube.

Dlaczego konto Google jest takie ważne w dzisiejszych czasach?

Bez wątpienia Google ma monopol na użytkowników i skutecznie uzależnia ich od siebie. Z jednej strony ma to swoje ogromne zalety, Google dysponując ogromną ilością użytkowników, ma zapewniony dochód z ich aktywności co powoduje, że firma cały czas może się rozwijać, oferować kolejne usługi i wpływać na to, jak wygląda świat, jak się rozwija, czy korzysta z technologii 21 wieku.

Ten mechanizm zamyka się w koło, w którym każdy użytkownik przyczynia się do powstania nowych narzędzi (na podstawie jego potrzeb) a te narzędzia przyciągają kolejnych użytkowników.

Jak dodać nowy folder w poczta Gmail?

Najpierw było konto Google, potem świat

Aby lepiej zobrazować to jak działa konto Google, znajdźmy jakiś punkt startowy. Wchodzę na YouTube, mogę za darmo oglądać miliony treści video, chciałbym zrobić playlistę, muszę posiadać konto Google. Jeśli je założę, będę nie tylko mógł tworzyć playlistę, ale także dodawać własne filmy, komentować inne, wchodzić w interakcję z milionami użytkowników, którzy być może… udostępnią mi np. pliki, podzielą się swoimi wynikami analizy stron WWW lub zechcą reklamować na mojej stronie. W ten sposób przechodzą do używania Google Drive, Google Analytics czy Google AdSense i AdWords. Prowadzę firmę, więc szybko doceniam możliwości darmowych narzędzi biurowych oraz dostępu do danych analitycznych, które pozwalają mi szybko zaplanować kampanie reklamowe i analizować ruch na stronie mojej firmy. Wyznaczam nowe cele i rozpoczynam kampanie reklamową za pomocą narzędzi Google, dostępną w… wyszukiwarce Google. Chociaż to można by powiedzieć zamknięty ekosystem, jednak mam do dyspozycji miliardy odbiorców, których mogę zamienić na klientów mojej firmy… i tak bez końca.

Konto Google to dostęp do setek narzędzi od firmy Google, to dostęp do technologii, która może pomagać mi żyć, pracować, prowadzić firmę ale i tworzyć nową formę rozrywki. Oraz z niej korzystać. Google to także szkolenia dla firm, pracowników, zwykłych ludzi. Potężne kampanie, mające na celu pokazać, że dzięki Google, możesz robić wszystko i dzielić się tym z innymi oraz na tym zarabiać.

Trudno opisać dlaczego konto Google jest tak popularne i nadal zyskuje na popularności. Czemu jest to takie trudne? Bo od dawna Google jest tak blisko nas, że dla wielu osób wydaje się oczywistością aby posiadać konto Google i korzystać z narzędzi.

Istnieje milion firm i jedno Google

Dlatego wiele innych rozwiązań, które próbują konkurować z Google w określonych obszarach, musi dziś uwzględnić integrację z jego narzędziami, po to, aby nie odcinać użytkowników od giganta, ale czerpać z niego jak najwięcej wiedzy i możliwości. To uzależniające, dlatego wiele firm szuka alternatyw.

Lubię Samsunga, bo wyznacza nowe możliwości

Fajnym przykładem jest np. firma Samsung, która w dobie początków Androida i systemu Windows Mobile, dysponowała własnym systemem, Tizenem. Niestety, możliwości Google i Androida były tak ogromne, że tylko Apple było w stanie konkurować z tym rozwiązaniem (szkoda, że Microsoft poddał się w tej walce i porzucił Windows Phone, chociaż ten temat powróci niebawem z wielkim hukiem). Tizen dziś to system nadal rozwijany, Samsung utrzymuje go na telewizorach jako jeden z najlepszych Smart TV. Ale i tu Google ma już Android TV i wszystko wskazuje na to, że właśnie złapał wiatr w żagle i niebawem zdominuje także rynek RTV. Tizen działa też na wielu mniejszych urządzeniach Samsunga, np. w smartwatchach. I także ma się dobrze.

Samsung dokłada starań, aby deweloperzy cały czas interesowali się Tizenem i rozwijali jego możliwości. Tak się dzieje. Ale za Tizenem Samsunga kryje się coś więcej. Samsung tak naprawdę jest dziś ograniczony Androidem, ten system mocno opóźnia plany Samsunga. Samsung ma ogromne chęci do wyjścia z własnym systemem, ale musi korzystać z Androida, do póki nie będzie miał odpowiedniego zaplecza do wypracowania własnej społeczności. Widać to po telefonach, w których Samsung wraz ze swoją nakładką, stara się dostarczać swoim użytkownikom własne narzędzia, a te od Google spychać na drugi plan. Są naprawdę fajne i gdyby nie Android, mogły by oferować jeszcze więcej, ale ich działanie właśnie jest ograniczone Androidem. Widać to zwłaszcza po aplikacji aparatu, która nie wykorzystuje potencjały sprzętowego telefonów, bo Android zwyczajnie tego nie potrafi.

Android Auto aby kontrolować samochody?

Od dłuższego czasu mamy także możliwość korzystania z Android Auto. To aplikacja, która działa na większości telefonów z Androidem , ale sama nie robi wiele. To bardziej alternatywny sposób sterowania telefonem z Androidem, który jest łatwy w obsłudze podczas jazdy. Wyświetlacz zapewnia łatwy dostęp do ważnych informacji, a sterowanie głosowe jest ściśle zintegrowane za pomocą Asystenta Google. Który ma dostęp do narzędzi Google i pozwala na kontrolę nimi.

Chociaż Android Auto potrafi działać jako samodzielna aplikacja, został zbudowany w taki sposób aby móc współpracować z samochodowymi radiami z ekranem dotykowym. Możesz używać innych aplikacji wraz z nim . Po podłączeniu do radioodbiornika samochodowego aplikacja może wyświetlać kopię lustrzaną wyświetlacza telefonu na wyświetlaczu radia i integrować się z funkcjami, takimi jak elementy sterowania dźwiękiem na kierownicy .

Android Auto w połączeniu z samochodem i jego „systemem multimedialnym” pozwala zastąpić go, nałożyć nakładkę na niego. Nakładkę Google. I znów wracamy do tego, jakie możliwości niesie za sobą posiadanie konta Google. Dostęp do narzędzi! A narzędzia są częścią naszej rzeczywistości i otaczającego nas świata. Oczywiście posiadanie konta Google nie zapewni nam od razu dostępu do lepszych lodówek, pralek, do szybszej nauki czy lotów w kosmos… moment! Przecież dzięki Android moja żona steruje pralką z pracy, a ja mam w domu Asystenta Google (głośnik z mikrofonem) który od kilku miesięcy steruje moim telewizorem i oświetleniem, a także termostatem. Ale to nie zasługa wyłącznie konta Google, ale też setek firm, które tworzą genialne sprzęty, a takie firmy jak Google łączą to wszystko w jedną całość i dają nam możliwość kontroli nad tym, pozwania świata.

I wiecie co? Wystarczy tylko założyć konto Google.

Dodaj komentarz