Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

OLX logowanie za pomocą konta Allegro nie działa

Jeśli do tej pory logowałeś się do konta OLX korzystając z mechanizmu logowania za pomocą konta Allegro, to powinieneś wiedzieć że opcja ta nie jest już dostępna (lipiec 2018).

Logowanie do serwisu OLX możliwe jest za pomocą adresu e-mail, konta Facebook lub konta Gmail. Oczywiście logowanie jedną z w/w metod oznacza także rejestrację w serwisie OLX, przy czym do logowania będziemy używali automatycznego mechanizmu identyfikacji użytkownika, posiadającego konto w zew. serwisie lub adresu e-mail (hasło do OLX nadajemy indywidualnie).

Czy to bezpieczne? Tak, jak wszystko w sieci. 

Co zrobić jeśli do tej pory logowałeś się do konta OLX za pomocą konta Allegro? Spokojnie, OLX na szczęście przygotował się na taką ewentualność. OLX skorzystał z prostego mechanizmu identyfikacji:

  • jeśli wybierzemy opcję logowania za pomocą adresu e-mail (domyślne) i klikniemy opcję nie pamiętam hasła, system poprosi nas o nadanie nowego hasła dostępu. Jeśli wykryje że konto e-mail było powiązane z allegro, a więc logowałeś się wcześniej kontem Allegro, zaakceptuje zmianę i nada nowe hasło w serwisie OLX (otrzymasz wiadomość e-mail).
  • możemy też skorzystać z opcji rejestracji konta, na stronie https://olx.pl/konto/rejestracja i analogicznie, jeśli wprowadzimy adres e-mail, ten sam, który był przypisany do konta Allegro, którym wcześniej logowaliśmy się oraz nadamy nowe hasło dostępu, system rozpozna nas i zaakceptuje hasło. Otrzymasz wiadomość e-mail z prośbą o aktywację konta.

Teraz możesz już logować się na swoje konto w OLX.pl podając adres e-mail i nowe hasło dostępu.

W powyższej sytuacji nasze konto OLX nie ulegnie zmianie, nadal będziemy mieli dostęp do naszych ogłoszeń, korespondencji oraz historii konta (stażu).

A co jeśli system nas nie rozpozna? Oznacza to że podaliśmy na etapie zmiany hasła lub rejestracji nowy adres e-mail nie związany z naszym kontem Allegro. W efekcie cały proces, chociaż będzie wyglądał identycznie, doprowadzi nas do utworzenia nowego konta w serwisie OLX. Tworzymy więc nowe konto OLX.

Tags: , , , ,