Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak zmienić hasło do konta Gmail? Zmiana hasła konta GoogleZmiana hasła do konta Gmail nie jest trudna a może przydać się w wielu sytuacjach, np. kiedy konfigurujemy konto Gmail jako konto zewnętrzne, używamy konta Gmail do logowania z innym systemie lub po prostu zapomnieliśmy hasła lub chcemy je zmienić dla własnego bezpieczeństwa konta Gmail.

Pamiętaj, że login i hasło konta Gmail odpowiada za dostęp do wszystkich usług Google. Za pomocą konta Gmail możesz zalogować się, np. do Google Documents, Google Drive, YouTube, AdSense lub AdWords i innych.

 • Jak zmienić hasło do konta Gmail? Nie pamiętam hasła do konta Gmail? Jak zmienić hasło do konta Google? Jak zalogować się kontem Google lub Gmail?

Jak zmienić hasło Gmail?

Gmail nie oferuje opcji przypominania hasła a jedynie jego zmiany. Jest to spowodowane mechanizmem szyfrowania haseł co uniemożliwia jego przejęcie.

 1. Przejdź na stronę logowania/zmiany hasła https://www.google.com/accounts/recovery/
 2. Wybierz opcję Odzyskiwanie konta podając adres e-mail lub numer telefonu. Wprowadź adres e-mail konta Gmail/Google.
 3. Kliknij Dalej. W kolejnym kroku wprowadź ostatnie hasło jakie pamiętasz do swojego konta Google. Jeśli podasz złe hasło, nie będzie to problemem. Google chce sprawdzić czy pamiętasz hasło, a jeśli nie, zaproponuje jego zmianę.
  • Jeśli hasło jest poprawne: zalogujesz się do konta Google/Gmail
  • Jeśli hasło jest niepoprawne: rozpocznie się procedura zmiany hasła i weryfikacji Twojego konta.
 4. Dalsze kroki będą uzależnione od tego, jak wiele informacji podałeś na etapie rejestracji, np. numer telefonu, pomocniczy adres e-mail, konta zaufane.
  • Odzyskiwanie konta za pomocą kodu SMS lub połączenia telefonicznego (podczas połączenia kod zostanie odczytany przez automat w języku polskim).
  • Odzyskiwanie konta za pomocą kodu weryfikującego wysłanego na adres e-mail ustawiony jako pomocniczy:
  • Odzyskiwanie konta za pomocą informacji dot. jego rejestracji:
  • Odzyskiwanie konta za pomocą dodatkowych adresów e-mail powiązanych z kontem Gmail/ zaufane adresy e-mail:
 5. W zależności od wybranej metody, postępuj zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Po udanej próbie zmiany hasła, zalogujesz się do swojego konta Google.

Procedura odzyskiwania konta Gmail – nie pamiętam nazwy konta

Procedura odzyskiwania konta Gmail przewiduje także sytuację w której nie znamy adresu e-mail, zapomnieliśmy go. W tej sytuacji możemy skorzystać z pomocy Google i, korzystając z numeru telefonu lub adresu e-mail konta powiązanego, odzyskać dane dostępowe. W pierwszej kolejności ustalenie nazwy konta, następnie zmianę hasła lub logowanie.

Jeśli nie pamiętasz adresu e-mail, potrzebujesz tych informacji:

 • numer telefonu lub pomocniczy adres e-mail powiązany z kontem,
 • imię i nazwisko powiązane z Twoim kontem.
 • Podczas odzyskiwania konta wybierz opcję nie pamiętasz adresu.
 • Podaj adres e-mail konta pomocniczego (o ile skonfigurowałeś je w w koncie Google). Nie podawaj w tym miejscu adresu e-mail który zapomniałeś. Opcjonalnie podaj numer telefonu.
 • Podaj dane personalne Twojego konta, tj. na kogo zarejestrowane było wcześniej konto Gmail.
 • Dalszy przebieg odzyskiwania konta zależy od identyfikacji danych, jeśli podany adres e-mail konta pomocniczego lub numer telefonu nie zostaną zidentyfikowane, otrzymasz stosowny komunikat. Próbuj dalej.
 • Jeśli adres e-mail konta pomocniczego zostanie zidentyfikowany, Google zaproponuje Ci wysłanie na niego wiadomości e-mail z kodem weryfikacyjnym aby uwiarygodnić Ciebie.
 • Analogicznie w przypadku numeru telefonu komórkowego, otrzymasz kod, który umożliwi wyświetlenie adresu e-mail przypisanego do Twojego numeru.
 • W kolejnym kroku Google zaproponuje Ci nazwy kont powiązane z Twoimi danymi, numerem telefonu lub adresem pomocniczym. Wyświetlona lista to lista aktywnych kont w systemie Google, dlatego bazując na niej, możesz rozpocząć opisaną na początku artykułu procedurę zmiany hasła. Chyba, że pamiętasz swoje hasło.

Jeśli na wyświetlonej liście nie ma Twojego adresu e-mail to możesz spróbować odzyskać konto za pomocą innych numerów telefonów lub pomocniczych adresów e-mail (o ile używałeś innych danych). Niewykluczone też, że konto zostało usunięte (jeśli pamiętam po 9 miesiącach braku aktywności) lub że nie posiadasz konta Google w ogóle. Załóż je.

Jeśli nadal masz problemy z dostępem do swojego konta, skorzystaj z oficjalnego przewodnika Google Support: kliknij tutaj.

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz