Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

TeamViewer i AndroidTV – zdalne sterowanie telewizorem, czy to działa?

Odpowiedź brzmi: nie lub nie tak, jakbyśmy tego oczekiwali. 

TeamViewer to świetne narzędzie do zdalnej kontroli nad komputerem, szczególnie przydatne, gdy chcemy komuś pomóc w obsłudze komputera ale jesteśmy zbyt daleko aby zrobić to osobiście lub druga osoba nie do końca jest przekonana do tego co robi.

Po uruchomieniu aplikacji jedna strona przejmuje kontrolę nad drugim urządzeniem, oczywiście za zgodą jego właściciela (stosowne kody i potwierdzenia dostępu).

Aplikacja dla telewizora z AndroidTV jest do pobrania w Google Play Store: kliknij tutaj.

W przypadku AndroidTV TeamViewer także działa i w najprostszej konfiguracji, możemy doprowadzić do sytuacji w której z poziomu komputera sterujemy telewizorem. Jest jedno ale… Team Viewer i AndroidTV umożliwiają jedynie podgląd ekranu telewizora. Do tego nie mówimy o całym telewizorze a jego zapleczu a więc ekranie HOME i aplikacjach z niego uruchamianych.

O ile dla mnie takie rozwiązanie jest super, bo mogę robić wysokiej jakości zrzuty ekranów lub nagrywać dobre filmy, bez potrzeby ustawiania kamery przed ekranem telewizora, to dla zwykłego użytkownika to narzędzie jest bezużyteczne. Chyba, że ktoś lubi sobie oglądać jak inni grzebią w menu.

Nie mniej jeśli znacie się na AndroidTV a Wasz wujek, ciocia lub sąsiad mają z tym problem, możecie zaproponować zdalną pomoc. Wystarczy instalacja 2 aplikacji.

Jak uruchomić TeamViewer na komputerze i AndroidTV? Obejrzyjcie film który dla Was przygotowałem.

Related posts:

Jak zainstalować aplikację z Google Play na telewizorze z AndroidTV?
Jaki SmartTV 2017 wybrać ? 5 powodów dla których warto wybrać AndroidTV
Jak zainstalować dowolną aplikację z Google Play na telewizorze AndroidTV?

Tags: , , ,