Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Nokia 6 vs. reszta świata… czyli co innego jeśli nie Nokia 6?

Chociaż minęło kilka dni od uruchomienia nowego modelu Nokia 6, to nadal po głowie chodzi mi myśl, aby wymienić ją na coś innego. Pytanie brzmi: na co? I wbrew pozorom nie jest to łatwe do ustalenia. Pomimo że w tej klasie sprzętu mamy naprawdę spory wybór, to chciałbym w samym wyborze uwzględnić też cenę telefonu oraz co stracę a co zyskam, zmieniając go na inny model.

Decydując się na nowy model Nokia 6 kierowałem się rozmiarem ekranu, przywiązaniem do marki Nokia, szybkim ładowaniem i świetnym wyglądem. Posiadanie czystego Androida na pokładzie nie jest dla mnie żadnym argumentem, szczególnie, że po doświadczeniach z Nexusem, mam mieszane uczucia co do tych „częstych aktualizacji” oraz „gołego systemu” nieskażonego ręką producentów telefonów.

Szybkie ładowanie powinno w zasadzie być już standardem, ale nie jest, a w dzisiejszym trybie życia, może to naprawdę zmienić zarówno moje postrzeganie telefonu jak i jego użyteczności w kryzysowych sytuacjach.

Jeśli myślę o nakładce na Androida, to zwykle przed oczami mam telefony Samsunga, które mnie osobiście bardzo cieszą, gdy mam możliwość grzebania w ich systemie.

Początkowo wybierając telefon liczyłem, że szybko podejmę decyzję i wybiorę sprawdzonego Huawej P9 Lite czy jego młodszego brata P10 Lite. Na oku miałem też Galaxy A5 z 2016 roku. Jedną z najciekawszych opcji okazał się Galaxy J7 z 2017 roku.

Gdybym miał dopłacać, Galaxy A5 z 2017 roku, chociaż na jego miejscu spokojnie mógłbym już poszukać Galaxy S6 lub S6 Edge czy nawet LG G5 nawet jeśli miała by to być wersja SE. Mówimy tu jednak o kwocie około 1500 zł czyli 350 zł więcej. Dopłacając podobną kwotę, czeka na mnie też Huawei Nova Plus. To co wyróżnia te telefony to przede wszystkim ich moc oraz bardzo dobre aparaty, oferujące znacznie więcej niż to co średniaki. Nie mniej nie chciałem płacić aż tyle, szczególnie że mamy połowę wakacji, a za niespełna kilka tygodni rozpocznie się seria kolejnych premier nowych telefonów.

Trzymając się jednak opcji, że chciałbym zmienić Nokia 6 na inny model za niewielką dopłatą, całkiem poważnie rozważyłbym jego wymianę właśnie na Galaxy J7 z 2017, który to pod wieloma względami, oferuje znacznie więcej niż sama Nokia. I wcale mnie ten stan rzeczy nie dziwi, bo od samego początku krytycy podkreślali, że cena telefonu Nokia 6 jest zdecydowanie za duża.

I chociaż J7 oferuje szybszy procesor, jeszcze lepszy ekran, nowy system, nakładkę, większą baterię, dłuższy czas pracy oraz moim zdaniem lepszy aparat oraz jego oprogramowanie, to jednak Nokia 6 posiada chociażby szybkie ładowanie, jest 150 zł tańsza a do tego mocno wyróżnia się wyglądem na tle konkurencji.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy w kwocie 1150 zł (bazując na cenach sprawdzonych sklepów) możemy znaleźć coś równie dobrego jak Nokia 6 nie dopłacając zbyt wiele? Co kupić zamiast Nokia 6? Do czego warto dopłacić?

Przypomnę, że znaczenie ma dla mnie rozmiar ekranu (optymalne 5,5 cala) oraz aparat z dobrym oprogramowaniem. Nie przewiduję robić zdjęć nocą, ale OIS także wydaje mi się jednym z tych dodatków, które powinny być już standardem nawet w sprzęcie ze średniej półki.

Related posts:

Nokia 6 - unboxing, recenzja, test aparatu i zdjęcia
GoPro Hero 6 i GoPro Fusion - co wiemy i czego oczekujemy?
Jaką kamerę kupić: GoPro 4, GoPro5 czy GoPro6?